3.01.2011

Kırmızı Kadife Kek ( Red velvet Cake ) ve Lolipop Kekler ( Cake Pops )

 Çook uzun süredir yapmak istediğim iki tarifi nihayet yapabildim. Birisi Kırmızı Kadife Kek diğeri de Lolipop Kekler..
  Kırmızı kadife keke Bakeralla'nın sitesinde gördüğümde hem görüntüsüne hem de kırmızı renginin çekiciliği beni cezbetmişti, hemen yapmalıyım demiştim ama bugüne kısmet oldu. Yalnız tarifi Bakeralla'nın sitesinden değil ,yeni aldığım Butik Pastacılık kitabından yaptım. İlk denemem olduğu için sonuçta neler ortaya çıkaracağımdan endişeliydim. Tabi ki görüntüsü Bakeralla'nınki gibi muhteşem olmasa da (zamanım çok yoktu ve sanırım onun kreması daha koyu idi ) tadını yiyenler çok beğendiler.
Eğer damaklarınızda değişik bir tad arıyorsanız bence kesinlikle denemelisiniz. 

Sizi de cezbetmiyor mu bu görüntü

Yine bu lolipopları da Bakeralla'nın sitesinde görmüş ve hayran kalmıştım. Hatta bunun için Eminönü'nden renkli damla çikolatalar da almıştım. Ancak bu çikolatalar beni hayal kırıklığına uğrattı, bir türlü erimek bilmediler pembe renk olanı sarı olana göre biraz daha eridi de zar zor kaplayabildim . Yapacak birşeyim kalmayınca elimdeki diğer kekleri de erittiğim sütlü çikolata küvertür ile kapladım. Çok sabırlı ve düzgün çalışmak lazım Bakerella'daki görüntüyü elde edebilmek için. benim zamanım da yoktu sabrım da tabi:))

Yaptıklarımı oyun grubu buluşmamıza götürdüm çocuklar bayıldılar bu lolipoplara, ben de bayıldım açıkçası sık sık yapacağım farklı denemelerle.. Bunlar da bizim şirinler lolipopları miğdeye indirirlerken..


Lolipopların içlerinden çıkan süpriz keklere de bayıldılar
Bir ısırık aldılar ve icinden kek çıkınca pek şaşırıp birbirlerine gösterdiler bizimkiler:))
Yeni yılın bu ilk iş gününden hepinize sevgiler. Umarım bu yıl hepimize mutluluk getirir..

2 yorum:

elifada dedi ki...

Canım çok güzel olmuş cakepops lar:)
Bir cakepops günü düzenleyelim:)

nihal değer dedi ki...

Teşekkür ederim Elif..
Evet yapalım yapalım ah bir zengin olsam da çalışmasam değil mi:)))